عنصر اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده

عنصر: اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده تحقیقات اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

اکثر تحلیلگران و معامله‌گرانی که در آخرین نظرسنجی هفتگی پایگاه اینترنتی «کیتکو» رویکرد خود را ثبت کرده‌اند، به دو عامل بنیادی در پیش‌بینی خود اشاره داشته‌اند. ا

دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

دلار، آتش طلا را خاکستر می کند

عبارات مهم : بازار

اکثر تحلیلگران و معامله گرانی که در آخرین نظرسنجی هفتگی پایگاه اینترنتی «کیتکو» رویکرد خود را ثبت کرده اند، به دو عامل بنیادی در آینده نگری خود اشاره داشته اند. این دو مولفه به عنوان عوامل کاهشی جهت فلز زرد عمل خواهند کرد.

نخستین عامل استمرار اثر گزارش اشتغال نیرومند آمریکا هست. با اینکه داده های اشتغال در ایالات متحده، هفته گذشته منتشر شدند؛ ولی حواشی حول کاخ سفید اجازه اثرگذاری کامل را به گزارش اوضاع بازار کار آمریکا نداد تا شاخص دلار و اونس طلا در هفته آتی نیز نسبت به اشتغال حساس باقی بمانند. از طرفی، بازار کار داغ آمریکا احتمال رشد قیمت بهره را نیز به شدت زیاد کردن می دهد که این نیز به سود شاخص دلار و ضرر اونس طلا تمام خواهد شد. دومین عامل که شاید بااهمیت ترین فاکتور میان مدت (چندماهه) در بازار جهانی طلا باشد، آمادگی مدیر جمهوری آمریکا جهت دیدار با رهبر کره شمالی هست. احتمال دستیابی به راه حل تازه درخصوص بن بست کهنه اطراف برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی، به زیان اونس عمل خواهد کرد؛ چراکه کم کردن تنش ها یا بحران های ژئوپلیتیک نیاز به ذخایر امنی مانند طلا را کم کردن می دهد.

اشتغال فراتر از پیش بینی: وزارت کار آمریکا روز جمعه تعداد مشاغل ایجادشده در بخش غیرکشاورزی را منتشر کرد. ایجاد ۳۱۳ هزار شغل در این بخش (در فوریه) فاصله زیادی با آینده نگری ۲۰۰ هزارتایی داشت که از سوی بازارها به معنای سلامت بازار کار ایالات متحده تعبیر شده است هست. با توجه به این عنوان که قیمت بیکاری ۱/ ۴ درصدی بازار کار آمریکا را منقبض نشان می داد؛ ولی داده های وزارت کار از نیاز به نیروی کار حتی در اوضاع اشتغال کامل حکایت داشت. با این اوصاف، سیگنال رونق در اقتصاد آمریکا در طول هفته های آتی می تواند شاخص دلار را تقویت کند. رشد ارزش دلار منجر به زیاد کردن فشار بر اونس طلا خواهد شد. البته حواشی حول کاخ سفید در رابطه با جنگ تجاری و جنگ ارزی ممکن است اثر این مولفه را تا حدی خنثی کند.

دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

ترکیب ترامپ- «اون»: قبول از دعوت رهبر کره شمالی از سوی دونالد ترامپ جهت مذاکره و حل مناقشه دیرین دو کشور، سهم ذخایر امن مانند ین و طلا را از سرمایه های ورودی کم کرد. نخستین نشست ۲جانبه واشنگتن و پیونگ یانگ قرار است در کشوری بی طرف با حضور ترامپ و رهبر کره شمالی در ماه مه (ماه آینده میلادی) برگزار شود. گستره بحران مربوط به کره شمالی در حدی زیاد بوده که این خبر به کم کردن تنش های سیاسی در سطح بین المللی خواهد انجامید. افت احتمال وقوع بحران های بین المللی باعث افت تقاضای طلا خواهد شد. ترکیب آمار اشتغال قوی، زیاد کردن قیمت بهره و برگزاری نشست دوجانبه واشنگتن-پیونگ یانگ، روند افزایش طلا را با دشواری مواجه خواهد کرد و شانس دلار جهت ورود به کانال افزایشی را زیاد می کند.

آرای منفی جهت طلا در صندوق کیتکو

اکثر تحلیلگران و معامله‌گرانی که در آخرین نظرسنجی هفتگی پایگاه اینترنتی «کیتکو» رویکرد خود را ثبت کرده‌اند، به دو عامل بنیادی در پیش‌بینی خود اشاره داشته‌اند. ا

از میان ۱۷ تحلیلگر وال استریت که در نظرسنجی هفتگی کیتکو شرکت کردند، ۱۱ نفر که ۶۵ درصد آرای این نسخه را شکل می دانند به کم کردن قیمت طلا در هفته آتی اعتقاد بودند. تنها ۲ کارشناس رای به زیاد کردن قیمت فلز زرد داده اند و جمعیت خنثی نیز ۴ تحلیلگر، معادل با ۲۳ درصد از شرکت کنندگان بودند. در نسخه مین استریت که نظرات خرده فروشان را به صورت آنلاین ثبت می کند، ۳۱۴ معامله گر، معادل با ۴۷درصد نسبت به زیاد کردن قیمت ها در هفته آتی بدبین بودند و در مقابل، ۲۷۰ نفر، معادل ۴۱ درصد، زیاد کردن ارزش اونس فلز زرد را آینده نگری کردند. سایر شرکت کنندگان اعتقاد به عوض کردن خاص قیمت نسبت به هفته گذشته نبودند. اکثر وال استریتی ها و مین استریتی ها در نظرسنجی هفته گذشته، رشد قیمت طلا را آینده نگری کرده بودند. با اینکه قیمت اونس نزدیک به یک دلار زیاد کردن داشت؛ ولی رشد ناچیز که از یک صدم درصد نیز تجاوز نمی کرد، صحت آینده نگری کارشناسان را تایید نمی کند.کوین گریدی، مدیر شرکت فونیکس فیوچرز با ابراز بدبینی نسبت به رشد قیمت طلا در هفته جاری گفت: «آمار نیرومند اشتغال، زیاد کردن قیمت بهره از سوی فدرال رزرو در ماه جاری را قطعی می کند. همچنین پیشرفت روابط با کره شمالی قیمت طلا را با فشارهای کاهشی روبه رو خواهد کرد. فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت پرایس فیوچرز نیز با توجه به خروج بعضی از سرمایه گذاران از بازار طلا به بازارهایی مانند سهام، کم کردن زیاد قیمت طلا در هفته جاری را آینده نگری کرد. البته فلاین نگرانی های تورمی را منجر به عدم افت چشمگیر قیمت فلز ارزشمند دانست.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «ولث منیجمنت» نیز اعلام وقت دیدار میان مدیر جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی را منجر به خروج سرمایه از دارایی های مطمئن مانند ین و طلا عنوان کرد. این امر موجب زیاد کردن فشار بر اونس خواهد شد؛ چراکه رشد قیمت بهره از سوی فدرال رزرو تقریبا قطعی شده است است.

دنیای اقتصاد

دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

واژه های کلیدی: بازار | اشتغال | آمریکا | کره شمالی | بازار کار | کره شمالی | سرمایه گذار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs