عنصر اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده

عنصر: اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده تحقیقات اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل اتحادیه اروپا تصویر العمل مناسب راجع به کره شمالی را بررسی می کند / موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اقدام کره شمالی در شلیک موشک از فراز کشور ژاپن تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی دانست و اعلام کرد که این اتحادیه تصویر الع

اتحادیه اروپا تصویر العمل مناسب راجع به کره شمالی را بررسی می کند / موگرینی

موگرینی: اتحادیه اروپا تصویر العمل مناسب راجع به کره شمالی را بررسی می کند

عبارات مهم : اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اقدام کره شمالی در شلیک موشک از فراز کشور ژاپن تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی دانست و اعلام کرد که این اتحادیه تصویر العمل زیاد و مناسب را بررسی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه موگرینی آمده است: امروز کره شمالی موشکی از فراز جزیره هوکایدو شلیک کرد و این نخستین باری است که کره شمالی چیزی را که گمان می رود یک سلاح بالستیک باشد از فراز ژاپن شلیک کرده هست. حمایت کامل خودم را از ژاپن و مردم این کشور در مواجهه با این ترساندن مستقیم اعلام می کنم.

اتحادیه اروپا تصویر العمل مناسب راجع به کره شمالی را بررسی می کند / موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: این کارها نقض فاحش تعهدات بین المللی جمهوری دمکراتیک خلق کره(DPRK)است که در چندین قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل مشخص شده است و تهدیدی جدی جهت صلح و امنیت بین المللی هست. چنانکه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا ماه گذشته تاکید کردند، جمهوری دمکراتیک خلق کره باید بدون تاخیر، بطورکامل وبدون قید وشرط به تمام تعهدات خود عمل کرده وازاقدامات وسوسه برانگیز زیاد که می تواند تنش های منطقه ای و جهانی را زیاد کردن دهد ، خودداری کند.

این بیانیه می افزاید: جمهوری دمکراتیک خلق کره باید وارد گفت وگوی معتبر و معنادار جهت خنثی کردن تنشها و ایجاد امکان برداشتن گامهایی جهت دنبال کردن نشانه عاری سازی کامل شبه جزیره کره از سلاح هسته ای بشود. اتحادیه اروپا آماده حمایت از چنین فرایندی از طریق مشورت با متحدان کلیدی خود است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اقدام کره شمالی در شلیک موشک از فراز کشور ژاپن تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی دانست و اعلام کرد که این اتحادیه تصویر الع

موگرینی در ادامه تاکید می کند: ما بطور کامل از برگزاری جلسه فوق العاده شورای امنیت شرکت ملل در روز سه شنبه حمایت می کنیم. وحدت جامعه بین المللی جهت پیگیری به این چالش ، مهم هست. اتحادیه اروپا با مشورت نزدیک با متحدانش و مطابق با بحثهای شورای امنیت ، واکنشهای زیاد مناسب را بررسی خواهد کرد.

این در حالی است که به دنبال شلیک یک موشک به وسیله کره شمالی بر فراز ژاپن، دو کشور آمریکا و ژاپن به همراه کره جنوبی روز سه شنبه از شورای امنیت شرکت ملل درخواست کردند جلسه اضطراری تشکیل دهد هر چند هنوز مشخص نشده است که جلسه اضطراری شورای امنیت که 15 عضو دارد چه زمانی تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، کره شمالی بامداد سه شنبه موشکی را از سواحل شرقی خود شلیک کرد که از فراز خاک ژاپن عبور کردو موجب وحشت ساکنان مناطق شمالی این کشور شد. دولت ژاپن بعد از پرتاب این موشک از مردم ناحیه شمال شرقی توهوکو خواست که به پناهگاه های زیرزمینی و نقاط ایمن بروند. کره شمالی اخیرا دو موشک قاره پیما آزمایش کرد و همزمان گزارش هایی هم از آماده سازی این کشور جهت یک آزمایش هسته ای تازه انتشار یافته است.

اتحادیه اروپا تصویر العمل مناسب راجع به کره شمالی را بررسی می کند / موگرینی

تنش ها بین آمریکا و کره شمالی در ماه گذشته به شدت اوج گرفته بود و پیونگ یانگ حتی ترساندن کرد که جزیره گوام را نشانه قرار دهد؛ تهدیدی که با تصویر العمل مشابه واشنگتن مواجه شد.

واژه های کلیدی: اروپا | امنیت | تصویر | کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs