عنصر اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده

عنصر: اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده تحقیقات اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل ‌ تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای استفاده می‌کنیم / پوتین

رئیس‌جمهوری روسیه گفت مسکو تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای خودش استفاده خواهد کرد. 

‌ تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای استفاده می‌کنیم / پوتین

پوتین: تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته ای استفاده می کنیم

عبارات مهم : روسیه

رئیس جمهوری روسیه گفت مسکو تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته ای خودش استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه گفت: در رابطه با این مساله باید بگویم که بسیار حساس و مهم هست. می خواهم راجع به این مساله توضیح دهم تا جامعه بین الملل مطلع باشد. طرح ما جهت تسلیحات هسته ای این است که از آنها تنها جهت یک حمله واکنشی استفاده کنیم.

او افزود: تصمیم راجع به استفاده از تسلیحات هسته ای تنها زمانی می تواند اتخاذ شود که سیستم های دفاع هوایی ما نه تنها پرتاب موشک ها بلکه پرتابه و زمانی که آنها به اراضی روسیه برخورد می کنند را ثبت کنند. بله قطعا این می تواند یک فاجعه جهانی شود ولی به عنوان یک شهروند روسیه و به عنوان مدیر جمهوری روسیه می خواهم از شما سوالی بپرسم. چه کسی دنیا را بدون روسیه می خواهد؟ روسیه بر خلاف آمریکا هرگز از تسلیحات هسته ای علیه سایر کشورها استفاده نکرده هست. اگر بحث فشردن دکمه هسته ای منظور هست، باید بگویم که ما این قضیه را شروع نکردیم. نخستین موشک هسته ای را آمریکا ساخت. دوم اینکه ما هرگز از سلاح هسته ای استفاده نکردیم، بلکه این آمریکا بود که ژاپن را نشانه گرفت.

‌ تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای استفاده می‌کنیم / پوتین

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این رابطه گفت آمریکا راه را به سمت جنگ هسته ای در آینده هموار می کند. او گفت: برایمان روشن نیست که آیا برلین و سایر کشورها هنوز متوجه خطر رویکرد نامتناسب واشنگتن در قبال استفاده از تسلیحات هسته ای نشدند. این حرکت به واشنگتن اجازه می دهد تا در هر شرایط فوق العاده ای حتی به غیر از سناریوهای نظامی از تسلیحات هسته ای استفاده کند. پذیرفتن نقش آن به عنوان تضمین کننده امنیت جهانی با اجرای یک حمله هسته ای علیه تمام کسانی که از نظر آمریکا متخاصم هستند، همخوانی ندارد.

او به خبرنگاران گفت: ایالات متحده آمریکا با محق دانستن خود جهت انجام یک حمله هسته ای پیشدستانه از جمله با کلاهک های هسته ای ضعیف شده، پیش نیازهای خطرناکی جهت استفاده از موشک و جنگ هسته ای حین یک درگیری کم تنش ایجاد کرده است.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت مسکو تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای خودش استفاده خواهد کرد. 

پوتین همچنین گفت اگر مشخص شود که آن اتباع روسی که از طرف آمریکا به مداخله در انتخابات متهم شدند قوانین روسیه را زیر پا گذاشتند، نشانه پیگرد قرار می گیرند. دفتر شورای خاص تحقیقات آمریکا به ریاست رابرت مولر ماه گذشته ۱۳ روس و سه شرکت روسیه را به مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ متهم کرد.

رهبر روسیه همچنین اطمینان دارد که برقراری رابطه با روسیه ضرورت دارد و بعد از آن همه چیز بر وفق مراد می شود. او اعتقاد است آن کشورهایی که سیاست های ضد روسیه دارند نهایتا با یک بومرنگ مواجه می شوند و به آنها توصیه کرد تا دنبال برقراری رابطه با کشورش باشند.

پوتین سه شنبه در مصاحبه با ولادیمیر سولوویوف در مستند “نظم جهانی ۲۰۱۸” گفت: آن کسانی که سم می سازند، بدانند که آخر همان سم را می بلعند و مسموم می شوند. تمام کارهای آنها نهایتا همچون بومرنگ هایی به سمت عاملان مهم باز می گردد.

‌ تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای استفاده می‌کنیم / پوتین

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: همواره باید اصل و موضع روشنی داشت. این هم در روابط روزانه و هم در عرصه بین المللی صدق می کند. اگر تمام شرکایمان بدانند که آنها را فریب نمی دهیم، گمراه نمی کنیم و آنها را راحت فرض نکردیم، بعد از آن ممکن است فردی با آن مخالف باشد و بحث کند ولی حداقل موضع ما براق و ثابت است و بعد ما می توانیم روی آن کار کنیم. این اعتماد و احترام ایجاد می کند. این اساس همکاری است.

او همچنین با انتقاد از آمریکا و سیاست های آن در قبال کشور عزیزمان ایران و کره شمالی گفت: سیاست آمریکا جهت وارد کردن کورکورانه همه به لیست سیاه، نشانه ضعف است نه قدرت. چه اتفاقی رخ داد؟ آنها بدون تبعیض همه را وارد تعدادی لیست سیاه کردند و همه را دشمن خطاب کردند. اینگونه اصلا جواب نمی دهد و نشانه بی کفایتی است.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت مسکو تنها جهت حمله واکنشی از تسلیحات هسته‌ای خودش استفاده خواهد کرد. 

پوتین در ادامه تاکید کرد: من از یک فرد (دونالد ترامپ) ناامید نشدم و به لحاظ شخصی حس خوبی در من ایجاد می کند. من از شریکم ناامید نیستم بلکه از کل این سیستم ناراضی هستم آیا که ناکارآمدنی و مخرب بودن آن اثبات شده است هست. کار با چنین سیستمی سخت است چون غیر قابل آینده نگری هست. گمان می کنم او مردی منطقی هست؛ علیرغم شیوه های شگفت انگیزش که نتیجه فعالیت و تجربه قبلی اوست. ترامپ حین گفت وگو راجع به پرسشها تجاری به ریشه مباحث می رسد، او گوش می کند و با سایر طرف ها ارتباط دارد. به توافق رسیدن با او ممکن است و می توانم سازش هایی را متصور شوم.

واژه های کلیدی: روسیه | پوتین | آمریکا | استفاده | برقراری رابطه | ولادیمیر پوتین | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs