عنصر اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده

عنصر: اسلحه ماشین پرونده خیابان راننده تحقیقات اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار حوادث قاتل دلارفروش خیابان فردوسی در قزوین دستگیر شد

عامل جنایت خیابان فردوسی که با شلیک چندین گوله اقدام به کشتن مرد دلار فروش کرده بود، در مخفیگاهش در شهر محمدیه قزوین دستگیر شد. 

قاتل دلارفروش خیابان فردوسی در قزوین دستگیر شد

قاتل دلارفروش خیابان فردوسی در قزوین دستگیر شد

عبارات مهم : اسلحه

عامل جنایت خیابان فردوسی که با شلیک چندین گوله اقدام به کشتن مرد دلار فروش کرده بود، در مخفیگاهش در شهر محمدیه قزوین دستگیر شد.

به گزارش مهر، ۶ فروردین ماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی به کلانتری ۱۲۹ جامی اعلام شد که راننده یک دستگاه ماشین پراید، بعد از ایجاد یک تصادف زنجیره ای با چندینه ماشین پارک شده است در خیابان خارک و در حالیکه مأمورین راهور و شهروندان پیش از آن فردی مجروح را از داخل ماشین پرایدش خارج کرده بودند، با ترساندن اسلحه از محل متواری شده است است.

قاتل دلارفروش خیابان فردوسی در قزوین دستگیر شد

تحقیقات اولیه از فرد مجروح داخل خودرو

مأمورین کلانتری ۱۲۹ جامی در تحقیقات اولیه از فرد مجروح به نام «علیرضا. ص» (متولد ۱۳۴۲) که از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت پنج گلوله قرار گرفته بود اطلاع پیدا کردند که فرد متواری به شیوهٔ مسلحانه قصد دزدی وجوهات نقد همراه این شخص را داشته است که طی درگیری در داخل خودرو، راننده پراید اقدام به شلیک چند گلوله و مجروح نمودن او نموده است.

عامل جنایت خیابان فردوسی که با شلیک چندین گوله اقدام به کشتن مرد دلار فروش کرده بود، در مخفیگاهش در شهر محمدیه قزوین دستگیر شد. 

پرونده مقدماتی در اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

برابر تحقیقات میدانی از شاهدان صحنه تصادف در خیابان خارک، همان روز یک دستگاه ماشین پراید به شماره انتظامی کشور عزیزمان ایران ۶۸ با دو سرنشین، بعد از انحراف از خیابان با چندین ماشین پارک شده است در محل تصادف زنجیره ای می کند که گشت راهور با مشاهده صحنه اقدام به تعقیب ماشین مذکور کرده و نهایتاً ماشین پراید مذکور طی یک تصادف شدید با یک دستگاه ماشین پراید پارک شده است در حاشیهٔ خیابان متوقف می شود؛ برابر بیانات شاهدان، راننده پراید (مردی حدوداً ۴۵ ساله، قد بلند، نیرومند هیکل و با موهای سفید) بعد از پیاده شدن از ماشین پراید و در حالیکه یک قبضه اسلحه کمری در دست داشته اقدام به ترساندن شهروندان می کند که مأمورین راهور با مشاهده فرد مسلح و در مرحله نخست اقدام به خلح سلاح و گرفتن اسلحه کمری از این شخص می کنند.

قاتل دلارفروش خیابان فردوسی در قزوین دستگیر شد

برابر مشاهدات شاهدان صحنه، راننده پراید بعد از خلع سلاح شدن از سوی مأمورین راهور، با کاتر (cuter) ترساندن به خودزنی و زدن شاهرگ گردنش می کند که مأمورین تلاش در آرام کردن او می کنند؛ همزمان سایر شهروندان حاضر در محل با مشاهده فرد مجروحی بر روی صندلی سرنشین ماشین که به شدت دچار خونریزی از ناحیه شکم و سینه شده است بود، اقدام به خارج کردن این شخص از داخل پراید کرده و عنوان را به مأمورین راهور اطلاع می دهند؛ در همین زمان، راننده پراید که با ترساندن به خودکشی مانع از نزدیک شدن مأمورین به خود شده است بود اقدام به بیرون آوردن اسلحه کمری دیگری از زیر صندلی پراید کرده و نهایتاً با ترساندن به شلیک، با پراید خود از محل متواری می شود.

اظهارات مرد دلار فروش

عامل جنایت خیابان فردوسی که با شلیک چندین گوله اقدام به کشتن مرد دلار فروش کرده بود، در مخفیگاهش در شهر محمدیه قزوین دستگیر شد. 

کارآگاهان پلیس آگاهی با مراجعه به بیمارستان امام خمینی به تحقیق از مرد دلارفروشی پرداختند که بنا بر نظریه تیم پزشکی مورد اصابت ۵ گلوله از ناحیه شکم و سینه قرار گرفته بود؛ وی قبل از انتقال به اتاق عمل در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “به صورت سرپایی و در محدوده میدان فردوسی و چهارراه استانبول اقدام به خرید فروش دلار و ارز می کنم.

روز اتفاق در حاشیهٔ خیابان فردوسی ایستاده بودم که یک دستگاه پراید در برابر من توقف کرد و راننده آن ضمن معرفی خود به عنوان مأمور پلیس و در حالیکه بی سیم و دستبند همراه داشت از من خواست تا سوار ماشین او شوم؛ بعد از سوار شدن به ماشین، راننده شروع به حرکت کرد و همزمان از من خواست تا دلار و ارزهای خود را جهت بررسی در اختیارش بگذارم؛ من که به این شیوهٔ تحقیق و درخواست رانندهٔ پراید مشکوک شده است بودم، از وی درخواست کارت شناسایی کردم ولی ناگهان او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج و شروع به ترساندن من کرد؛ دیگر اطمینان پیدا کرده بودم که این شخص مأمور نیست و قصد دزدی وجوهات نقد و پول هایم را دارد؛ با او درگیر شدم که ناگهان گلوله اول شلیک شد و به من برخورد کرد؛ خودم را به روی دستی که اسلحه سارق در آن بود انداختم و همین عنوان باعث شد تا اسلحه از دست سارق خارج شده است و زیر صندلی بیفتد. درگیری ما در حالی ادامه داشت که ماشین همچنان حرکت می کرد؛ در حالیکه تصور می کردم رانندهٔ پراید مجبور به توقف خواهد شد ولی ناگهان او با اسلحهٔ دوم خود چند گلوله دیگر به من شلیک کرد؛ دیگر توان مقاومت نداشتم و تنها در آخرین حرکت توانستم فرمان پراید را به صورت کامل به سمت راست بچرخانم که بعد از آن ماشین با صدا و تکان شدیدی متوقف شد “.

قاتل دلارفروش خیابان فردوسی در قزوین دستگیر شد

ادامه پیگیری به پرونده

مرد دلار فروش به علت شدت جراحات وارده و اصابت گلوله به نقاط حساس سینه و شکم، با وجود انجام کارها و مواظبت های پزشکی فوت کرد؛ پرونده با با صدور عدم صلاحیت از شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ پایتخت کشور عزیزمان ایران به دادسرای امور جنایی (۲۷ تهران) ارسال می شود.

با تشکیل پرونده دزدی مسلحانه منجر به جنایت و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت پیگیری در اختیار اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

آغاز تحقیقات پلیسی

برابر اطلاعات پرونده، کارآگاهان اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که دو فقره دزدی مسلحانه مشابه دیگر نیز در آخرهای سال ۱۳۹۵ و دقیقاً به همین شیوه و شگرد به وسیله راننده یک ماشین پراید انجام شده؛ همچنین برابر تحقیقات انجام شده است مشخص شد که شماره بدست آمده از پراید متواری شده است از خیابان خارک نیز متعلق به یک دستگاه سواری دیگری است که پلاک آن دارای سابقه دزدی است.

در چنین شرایطی، کارها خاص و تخصصی در دستور کار کارآگاهان قرار داده شد و آخر کارآگاهان موفق به شناسایی راننده پراید به نام «حمیدرضا. ر» (متولد ۱۳۶۰) شدند؛ با رؤیت تصویر این شخص به دو دلارفروشی که به همین شیوه و شگرد مورد دزدی قرار گرفته بودند و همچنین شاهدان صحنه جنایت، همگی آنها به صورت کامل و دقیق موفق به شناسایی این فرد به عنوان سارق مأمورنما شدند.

کارآگاهان با اطمینان از انجام تمامی این دزدی ها و همچنین ارتکاب جنایت به وسیله «حمیدرضا. د» به محل سکونتش در شهرستان البرز رفته و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که او از محل سکونتش در شهر کرج متواری شده است است.

عملیات دستگیری قاتل مسلح

در ادامه کارها خاص پلیسی، آخر مخفیگاه «حمید رضا. د» در شهرستان قزوین – شهر محمدیه شناسایی و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی ۲۷ خرداد به شهر محمدیه اعزام شدند.

کارآگاهان اداره دهم با اطلاع از مسلح بودن «حمیدرضا. ش»، مخفیگاه وی را به محاصره درآورده و آخر در ساعت ساعت ۵ بعد از ظهر دیروز عملیات دستگیری شروع شد.

با ورود کارآگاهان به داخل مخفیگاه «حمیدرضا. ش»، وی قصد بکارگیری سلاح خود را داشت ولی قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص، کارآگاهان مانع از رسیدن وی به اسلحه شده؛ با این وجود متهم با استفاده از قدرت بدنی بالای خود قصد درگیری با کارآگاهان و استفاده از سلاح سرد را داشت که نهایتاً مهار و دستگیر می شود؛ در بازرسی از مخفیگاه «حمیدرضا. ش» نیز یک قبضه اسلحه کمری، شوکر، گاز اشک آور و همچنین تعدادی زیادی پلاک های ماشین کشف می شود.

متهم در همان تحقیقات اولیه عنوان داشت که بعد از اطلاع از عنوان فوت مرد دلار فروش از طریق اخبار حوادث، از محل سکونتش در شهرستان البرز به شهرستان قزوین – شهر محمدیه متواری شده است و اطمینان داشته که به هیچ عنوان پلیس موفق به دستگیری او نخواهد شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به ارتکاب جنایت و قتل مرد دلارفروش و همچنین انجام دو فقره دزدی مشابه در پوشش مأمور پلیس از دو دلافروش دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، در آخر این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به دزدی مسلحانهٔ منجر به جنایت و دیگر کارها مجرمانه اش، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و همچنین پیگیری به دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

واژه های کلیدی: اسلحه | ماشین | پرونده | خیابان | راننده | تحقیقات | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs